مهندسی معکوس

همه ی ما از این موضوع که در بازاری کاملا رقابتی فعالیت میونیم با اطلاع هستیم . نوآوری مداوم در بازار رقابتی امروز ، امری واجب در هر فعالیتی است . همیشه باید به دنبال ایده های نو و تولید آنها باشیم . آنها را به سرعت پرورش داده و در محصول خود پیاده کنید .

مولدینو تیمی متشکل از طراحان صنعتی ، مهندسین معماری ، IT و مکانیک آماده به ارائه خدمات مهندسی معکوس در تمامی زمینه ها و دوباره سازی محصولات با بالا ترین کیفیت ممکن و همچنین تولید محصولات طراحی شده در فب‌لب می‌باشد .

مهندسی معکوس چیست ؟

 ما به دنبال کشف اصول تکنولوژیکی و عملکرد یک وسیله از طریق تجزیه و تحلیل ساختار آن با هدف باز آفرینی یک محصول از قبل تولید شده میپردازیم . در مهندسی معکوس ما بعد از جمع آوری اطلاعات و نیاز های یک پروژه به دنبال خلق محصولی هستیم که دارای ویژگی های مشابه با اصلی است که تغییرات درخواستی از سوی کار فرما نیز اعمال شده است .

دلایل ما برای به کار گیری از مهندسی معکوس چیست ؟

 1. محصولی دیگر تولید نمیشود و ما به آن نیاز داریم
 2. به محصولی نیاز داریم که در بازار مشابه  آن موجود است ولی نیاز به تغییراتی دارد تا با شرایط سیستم ما هم خوانی داشته باشد
 3. اطلاعات محدودی (چند عکس و یا فیلم …) از قطعه و یا دستگاهی در اختیار داریم و میخواهیم محصول مشابهی را تولید کنیم که ویژگی های محصول و یا قطعه مورد نظر ما را دارا باشد.
 4. قعطه ای داریم با ویژگی های مشخص که در طول زمان از قسمتی دچار نقص شده و دیگر قابل استفاده نیست . و نیاز به رفع اشکال دارد
 5. برخی از ویژگی های بد محصول باید دوباره طراحی شوند. مثلا، لازم است تا نشان داده شود سایش بیش از حد مربوط به کدام قسمت از محصول بوده که باید بهبود یابد.
 6. برای بهبود و تقویت خصوصیت های خوب یک قطعه و یا محصول جهت افزایش طول عمر
 7. تجزیه و تحلیل محصولات رقبا به جهت تولید محصولی جدید با ویژگی های بهتر
 8. ببهبود عملکرد و ارتقاع ویژگی های محصول از پبش موجود در یازار و باز طراحی و تولید آن
 9. تولید قطعات و محصولات موجود در بازار با متریال های جدید
 10. محصولی موجود داریم که از چندید قطعه تشکیل شده و بخشی از آن آسیب دیده که باید تعویض گردد اما تولید کننده اصلی آن قطعات یدکی را نمیفروشد . و فقط محصول نهایی شرکت را به فروش میرساند
 11. دستگاهی وارداتی و صنعتی داریم که قطعه ای از آن دچار نقص شده و در بازار ایران موجود نیست و یا شرکت اصلی آن به دلایلی قطعات یدکی را ارائه نمی‌دهد.
 12. باز تولید محصولی که با فرآیندهای تولید نوین در صنعت و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته امروزی که مقرون به صرفه تر از محصول قدیمی می‌باشد
 13. تولید محصولاتی که نمونه خارجی آنها یا بسیار گران هستند یا در بازار دیگر موجود نیست
خانه تماس