قالبسازی SMC وBMC

باتوجه به نیاز روزافزون صنایع شیمیایی،نفت و گاز، برق و ساختمان به استفاده از محصولات بادوام و مقروم بصرفه، محصولات SMCوBMC شرکت دالین کامپوزیت نوین در صنعت کامپوزیت کشور افتخار دارد تا با دراختیار گرفتن فن اوری های نوین تامین کننده نیاز صنایع کشور باشد. امروزه درسطح جهان محصولات SMC و BMC به دلیل وزن پایین و در عین حال استحکام بالاتری نسبت به رقبای چوبی و فلزی خود دارندو محبوبیت روز افزونی را بدست اورده اند.

.فرایند تولید SMC و BMC

روش تولید BMC و SMC از جمله روش قالب گیری فشاری تولید محصولات کامپوزیتی می باشد.در این روش از قالب های فلزی با دمای بالا استفاده می شود که درون پرسهای نصب شده اند.قالب ها در دمای بین 250 تا 400 درجه فارنهایت گرم شده و بین 250 تا 3000 PSI ،فشار را به مواد کامپوزیتی وارد کرده و پس از باز شدن دو کپه قالب،قطعه بصورت اماده برداشته میشود و دراین روش کمترین پرداخت کاری و برشکاری نهایی لازم میباشد.

. روش BMC یا ( :(Bulk molding compoundتوده ای از خمیر که شامل مواد پلیمری و فایبرگلاس میباشد که درون قالب قرار میگیرد و تحت فشار و دمای پیش بینی شده قطعه پخت میگردد.

.روش SMC یا 🙁 sheet Molding compound)در این روش ابتدا مواد ترموست (گرما سخت )با الیاف شیشه تقویت شده و سپس به صورت ورق در می اید و سپس تحت گرما و فشار در قالب پرس شده و شکل میگیرد.

خانه تماس