قالب تزریق پلاستیک چیست؟

 

امروزه  استفاده از مواد پلاستیکی با توجه به فرآیند آسان تولید آن، امکان قالب ریزی  و تبدیل این مواد به اجسام جامد با اشکال مختلف ، همچنین مزایای دیگری مانند، سبک بودن ، دوام  و تولید ارزان ، بسیار زیاد شده است.

پلاستیک ها به طور معمول از طریق سیستم های صنعتی  ساخته می شوند که برای شکل دهی آنها از دستگاه ها و قالب های خاصی استفاده می شود که به آنها قالب تزریق پلاستیک گفته می شود.

واضح است دقت در طراحی قالب تزریق پلاستیک یک امر کاملا بدیهی ست که باکمک کارشناسان خبره در پاسخ به نیازمشتریان برای سفارش طراحی قالب تزریق پلاستیک انجام می گردد.

 

طرز کارقالب تزریق پلاستیک چگونه است؟  

 

قالب گیری تزریق پلاستیک فرآیند فشار دادن یا تزریق پلاستیک مذاب در حفره قالب است. مواد پلاستیکی در یک بشکه گرم شده قرار می گیرند ، مخلوط می شود و داخل قالبهایی  تزریق می شوند و در آنجا خنک شده و تا شکل گیری  پلاستیک و سفت شدن آندر این قالبها میمانند.

 

طراحی قالب تزریق پلاستیک به چه صورت است؟

 

مرحله طراحی قالب تزریق پلاستیک حساس ترین مرحله از ساخت قالب پلاستیک است، زیرا اولین ایده مشتریان به مرحله تصویر می رسد

پس ،از این فرآیند درمی یابیم که سفارش طراحی قالب تزریق پلاستیک باید به گونه ای باشد تا بتوان آن قالبها را درست طراحی کرد و همچنین آن لوازم کاربردی و قابل استفاده باشند.

واحد طراحی قالب پلاستیک  پارس صنعت در حال حاضر بدون هیچگونه محدودیت فنی و نرم افزاری ،امکان طراحی تمامی قطعات پلاستیک و غیر پلاستیکی را دارا می باشد.

 

مزیت های استفاده از قالب تزریق پلاستیک:

 

1_تولید آسان طرح‌هایی با هندسه پیچیده

۲_مدت زمان  کم برای  تولید

۳_تولید زیاد در حجم بسیار بالا ( چندین میلیون تولید در سال)

۴_نیروی کار تقریبا کم‌هزینه

۵_ کم کردن نیروی کار (ماشین‌های زیادی می‌تواند توسط تنها یک اپراتور کار کند)

۶_ضایعات و دورریز کم

 

موارد استفاده قالب تزریق پلاستیک:

 

از قالب تزریق برای ساخت انواع محصولات پرکاربرد استفاده می شود. اگر به اطراف خود و خانه و بخصوص آشپزخانه نگاهی بیندازید ، محصولات زیادی با استفاده ازقالب تزریق پلاستیک پیدا خواهید کرد ، ازدرب بطری  آبمعدنی گرفته تا شانه ،ظروف یک بارمصرف ، سرنگ و بیشتر محصولات پرکاربرد آشپزخانه مانند آبکش و سبد …

قطعات پلاستیکی در لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، لوازم الکترونیکی، بخش های داخلی خودرو و … به کار برده می‌شود.

 

خانه تماس